1 Mart 2011 Salı

Kurdele Nakışında Kullanılan Basit Teknikler

Kurdele Nakışı Tekniklerine epeyce bir süredir ara vermiştim..Aslında genel anlamda sitemle ilgili pek çalışma yapamadım..Bu aralar biraz yoğunluğumuz vardı. Gerçi hala devam ediyor ama sağolsun kardeşimin de sayesinde bu çalışmayı tamamlayabildik.. Aslında bu çalışma ilk olarak yapmam gereken çalışmaydı fakat acemilikten olsa gerek sıralamada hatalar olabiliyor:).. Kurdele Nakışına yeni başlayanların ilk bilmesi gereken temel teknikler bunlar.. Gerçi ben de kurdele nakışına başladığımda ayçiçeği tekniğiyle başlamıştım.. Arkadaşlarla kurdele nakışı günleri düzenlemiştik.. Çok da faydalı olmuştu.. Kursa gitmeyenler için güzel bir fikir olabilir kanaatindeyim..

Y İğne Tekniği

Kurdele Nakışı Y İğne Tekniği 3 Y iğne tekniğinde 7 mm’lik ipek kurdelemizi iğnemize geçirip kurdelemizi kumaşın üzerine alıyoruz ve 2 numaralı yerden kurdeleyi kumaşın altına alıp 3 numaralı yerden tekrar kumaşın üzerine alıyoruz..
Kurdele Nakışı Y İğne Tekniği Daha sonra 3 numaraya paralel olacak şekilde 4 numaralı yerden kurdelemizi kumaşın altına alıp 5 numaralı yerden kumaşın üzerine alıp Y serisine başlıyoruz:)
Kurdele Nakışı Y İğne Tekniği 2 Üçüncü aşamadaki Y mizi bu defa önceki y mizin çapraz olarak karşısına yapıyoruz..Anlatımım biraz karışık olabilir ama numaraları takip edin en iyisi:)..6 numaradan batıp 7 numaradan çıkın..
Kurdele Nakışı Y İğne Tekniği 4 Y zincirimizin son görüntüsü böyle..Siz isterseniz uzatabilirsiniz uygulayacağınız alana göre…

Pıtırcık Kurdele Minik Çiçek Tekniği

Pıtırcık Kurdele Minik Çiçek Tekniği 1 Pıtırcık kurdeleden çiçek yapmak için 5cm pıtırcık kurdele yeterli olacaktır..Pıtırcık kurdelenin kenarında bulunan çıkıntılardan kurdelemizi teğerliyoruz ilk olarak..
Pıtırcık Kurdelen Minik Çiçek Yapımı 2 Teğerlediğimiz kurdelemizi büzdürüyoruz..
Pıtırcık Kurdelen Minik Çiçek Yapılışı 3 Büzdürdüğümüz kurdelenin iki ucunu birleştirip dikiyoruz..
Pıtırcık Kurdelen Minik Çiçek Son aşamada minik çiçeğimizin ortasına bir tane inci boncuk dikiyoruz ve çıtır çıtır bir çiçek elde ediyoruz:)..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.